Rok szkolny 2017 / 2018

Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami są uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola. Uczestnicy i w tym roku wykazali się ogromną kreatywnością. Do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały: szyszki, cukierki, żołędzie, kasztany, orzechy, makaron, chrupki, nakrętki, wełnę, fasolę, migdały, bibułę, gąbkę, itp. 61 prac konkursowych wyeksponowano w szkolnej świetlicy oraz w kościele parafialnym.
W wyniku obrad, jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Rogóż, Pani Izabela Filipowska- Krzystanek, Pani Agata Sarota i Pani Marzena Polak wybrało zwycięzców:

Przedszkole Samorządowe
I miejsce- Cezary Giera
II miejsce- Milena Kozera
III miejsce- Magdalena Pogan
Hanna Chałupka
Dawid Poznański

Kl. I - III
I miejsce- Gabriela Rogóż- kl. 3a
II miejsce- Maria Karcz- kl. 3c
III miejsce- Alicja Okrajni- kl. 3b
Antonina Szwarc- kl.2a
Maja Śladowska- kl.1a

KL. IV – VI
I miejsce- Magdalena Kozień- kl. 6a
II miejsce- Oliwia Spyt- kl. 6c
III miejsce- Aleksandra Seweryn- kl. 5b
Fabian Fiba- kl.4a
Anna Wyżycka- kl.5b

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Agata Sarota

Akcja "Podaruj innym zeszyt"

"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" Dz 20, 35

Początek każdego roku szkolnego to dla uczniów szczególnie radosne wydarzenie, wiele dzieci idzie do szkoły po raz pierwszy, inni spotykają się po wakacjach pełni emocji i nowych wrażeń. Zdarza się jednak, że ta radość nie może być pełna. Dla wielu rodzin wyposażenie dzieci w przybory szkolne jest zbyt dużym obciążeniem. Dlatego od wielu lat uczniowie naszej szkoły wychodzą z inicjatywą i organizują akcję „Podaruj innym zeszyt”. Artykuły szkolne zbierane podczas tego przedsięwzięcia przekazywane są do parafialnego Caritas.
Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Dlatego ogromniedziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję, pokazując, że dawanie może ubogacać każdego z nas.
Agata Sarota

Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej, zachęcamy więc wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przedszkola do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Prace konkursowe można składac w świetlicy szkolnej do 6 października.

„Podaruj innym zeszyt”

W dniach od 4.09 – 30.09.17 w naszej szkole (przedszkolu) odbędzie się akcja charytatywna „Podaruj innym zeszyt”. Zebrane pomoce i przybory szkolne trafią do Caritas działającej przy naszej parafii. Z góry dziękujemy za aktywne uczestnictwo w naszej akcji!
Koordynatorzy akcji:
Marzena Polak, Agata Sarota

ODWIEDZIN:

Aktywność dziecka
7:00 - 9:00Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań . Praca indywidualna z dziećmi. Dowolna aktywność dzieci: konstrukcyjna, plastyczna, manualna, muzyczna . Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zajęcia dodatkowe.
9:00 - 9:30Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowo-gospodarcze, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne
9:30 - 10:00Śniadanie –czynności porządkowe i higieniczne.
10:00 - 10:30Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali.
10:30 - 11:30Zajęcia z całą grupą – wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez aktywne formy: doświadczanie, badanie, obserwowanie, zajęcia ruchowe. Realizowanie programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.
11:30 - 12:30Czynności higieniczno- organizacyjne. Pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Spacery i zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym.
12:30 - 12:45Czynności organizacyjno-higieniczne przed obiadem.
12:45 - 13:15Obiad-czynności higieniczne po obiedzie.
13:15 - 14:00Odpoczynek poobiedni, relaksacja. Słuchanie bajek literackich oraz muzycznych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia grafomotoryczne, graficzne, logopedyczne , oddechowe, językowe.
14:00 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe. Zabiegi higieniczne. Podwieczorek.
14:30 - 17:00Swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań. Praca indywidualna, kompensacyjna, wyrównawcza, praca korekcyjna. Czynności porządkowe.