Nagłówek strony

Informacje dla Rodziców

Archiwum 2010/2011

Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach funkcjonuje od wielu wielu lat. Każdego roku dąży się do tego, aby nauka w naszej szkole była coraz wygodniejsza, przyjemniejsza i lepsza. W miarę możliwości są przeprowadzane różne remonty, dokupywany sprzęt dydaktyczny, zatrudniani lub doszkalani nauczyciele.

W roku szkolnym 2011/2012 uczęszcza do szkoły 208 uczniów, którzy są podzieleni na 12 oddziałów - po dwa z każdego rocznika. Do pracy z młodzieżą zatrudniono 26 nauczycieli - z wykształceniem wyższym.

Mimo, że sal lekcyjnych jest zbyt mało, to są one bardzo dobrze wyposażone. Klasa biologiczna posiada liczne preparaty, tablice, modele do nauki o człowieku, lupy, mikroskopy jak również szkło i sprzęt laboratoryjny.
W klasopracowni języka polskiego znajdują się encyklopedie, słowniki, lektury, ilustracje, plansze z poszczególnych dziedzin języka polskiego.
Sala matematyczna posiada przybory matematyczne, pomoce do nauki geometrii, różnego rodzaju tablice obrazujące dany materiał i wiele innych pomocy.
W szkole znajdują się trzy sale nauczania zintegrowanego, króre są pięknie udekorowane przez uczących się w niej uczniów i ich nauczycieli.
Większość sali dydaktycznych zostało niedawno odmalowanych i odświerzonych. Klasopracownie zaopatrzono w nowe meble, odpowiednie dla wielu uczniów, a całość wnętrza skomponowano kolorystycznie tak, by sprzyjały nauce i koncentracji. Teraz praca w nich stała się dużo wygodniejsza oraz przyjemniejsza.

Strona aktualizowana 15.09.2011 r.